Два представителя «ВПК-Агро» стали лауреатами очередного тура чемпионата Украины среди команд Второй лиги.

Главный тренер "ВПК-Агро" Сергей Соловьев

Главный тренер «ВПК-Агро» Сергей Соловьев

Интернет-издание Sport Arena, которое внимательно следит за турнирами под эгидой ПФЛ, по итогам матча нашей команды с «Горняком» (5:1) отметило наставника зелено-черных Сергея Соловьева (назван тренером тура) и его тезку защитника Сергея Алексанова (включен в символическую сборную тура).

Далее приводим текст источника на языке оригинала.

Правий захисник – Сергій Алексанов («ВПК-Агро»)

«Гірник» забив у дербі першим, але саме за допомоги Алексанова «ВПК-Агро» вдалося переломити хід зустрічі й здобути не просто вольову, а розгромну перемогу. Це Сергій зрівняв рахунок смачним ударом під поперечину після підбирання. Його флангову подачу замкнув Будняк, вивівши господарів вперед. Логінов забив після відскоку від штрафного Алексанова. Інші голи також «прийшли» з його правого флангу.

Тренер туру – Сергій Соловйов («ВПК-Агро»)

У Другій лізі (особливо в південно-східній групі) почали оформлятися відриви лідерів – так, трійка найкращих вже відірвалася від інших переслідувачів на відстань 2-3 матчів, а між собою фаворити сезону зберігають невеликі розриви. Таким чином, вага кожного туру величезна, і права на помилку не мають навіть ті, хто ніби як встиг уже дещо наростити очковий гандикап.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «ВПК-Агро» із Магдалинівського району Дніпропетровської області Сергій Соловйов. Його підопічні розгромили одного з фаворитів сезону – «Гірник» (5:1), вигравши стратегічно важливе обласне дербі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, матч у Магдалинівці був важливим із точки зору турнірної кон’юнктури – у випадку поразки «ВПК-Агро» ризикував відпустити в відрив лідера й поступитися переслідувачам другим місцем. По-друге, вперше після низки домашніх матчів у Новомосковську клуб приймав суперників у рідному районі. По-третє, це був матч дебютантів професіонального футболу проти клубу, який проводить 14-й сезон у ПФЛ. Гості були неабияк мотивовані останніми невдачами, які віддалили їх від прохідних місць вгорі таблиці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарі підійшли до матчу практично в оптимальному складі – винятком є досвідчений центральний захисник Сидоренко (травмованого товариша в основі замінив Логінов). Гостям не могли допомогти двоє захисників – дискваліфікований Фетісов і Сосєдко. В цілому, втрати відчутні, але боєздатність суперників напередодні туру було збережено.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після досить переконливої виїзної перемоги в Нікополі «ВПК-Агро» провів три перестановки – Васильєв/Логінов у захисті, Терехов/Дорошенко в півзахисті, Красов/Будняк – на фланзі атаки. Всі три зміни можна вважати успішними, вони безпосередньо позначилися на підсумковому результаті та відображені в гольових ситуаціях.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тут треба відзначити, що тренерський штаб Сергія Соловйова із відомим за роботою в Першій лізі першим помічником тренера Володимиром Книшем ефективно застосовує відразу кілька тактичних схем. Цього разу, після застосування схеми в 3 центрбеки, це була розстановка 4-2-3-1, яка виявилася незручною для «Гірника» із його високими флангами та розрідженою опорною зоною. Саме звідти приходило багато атак, після перехоплень ішли розрізні передачі із акцентами на ширину наступу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це шоста поспіль перемога «ВПК-Агро» – із загальним рахунком 23:5. Причому, вона тим важливіша, що здобута в матчі із сильним суперником – одним із фаворитів турніру, який залишається у першій п’ятірці. Попри те, що це був лише перший у сезоні матч, проведений на рідному стадіоні (попередні через реконструкцію проводилися в Новомосковську), «ВПК-Агро» ще не втратив жодного очка вдома. Що, звичайно, свідчить про потужний атакувальний потенціал, налагоджену комбінаційну гру та вміння команди домінувати на полі.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Сергій Соловйов («ВПК-Агро»)
Середній бал — 4,8

Поделиться:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *